(Last Updated On: March 15, 2021)

Prva faza projekta „Nejednakost kao praksa“ počinje sa formiranjem grupe od 10 umetničkih saradnika. Svi potencijalni saradnici su preporučeni od strane učesnika iz prethodna dva projekata „Laž i krađa kao praksa“ i „Neuspeh kao praksa“.
Cilj nam je da unutar nove grupe uključimo mlade i kreativne saradnike iz različitih umetničkih sfera, sličnih starosnih godina, kao i umetničkih iskustava, koji su spremni da se posvete dvogodišnjem radu na ovom projektu. Tokom dugih procesa unutar radionica, kao i van njih, prepuštanje i istraživanje, pomeranje granica, umetnost kao otpor, aktivizam itd. samo su neke od praksi koje su nam prioriteti, a tokom kojih nam je cilj paralelno nastajanje kolektivnog tela unutar same grupe.
Zarad situacije sa pandemijom Covid-19 nećemo biti u mogućnosti da uživo radimo u Beogradu tokom meseca marta 2021. godine. Zato ćemo iskoristiti ovu priliku za upoznavanje putem onlajn intervjua, koji će se odvijati tokom prve nedelje u ovoj radnoj fazi. Nakon toga, u drugoj radnoj nedelji sledi selekcija i formiranje grupe, kao i prvo onlajn upoznavanje kada će se predstaviti svi članovi novonastale grupe.
Odmah nakon toga sledi prvi zadatak koji će se raditi u periodu od završetka martovske faze sve do narednog susreta u junu u Beogradu. U nadi da će se ovaj susret, u formi radionice, dogoditi uživo i da će rešenja prvog zadatka biti predstavljena licem u lice pred ostalim članovima grupe zarad direktnijeg upoznavanja.
Darko Dragičević
Koncept: Darko Dragičević, Zorica Milisavljević
Umetnički direktor: Darko Dragičević
Koordinator projekta: Zorica Milisavljević
Odgovorni/Direktor Goethe-Instituta: Frank Baumann
Nejednakost kao praksa je projekat Goethe-Instituta u Srbiji u okviru platforme Next Generation.
Original Article