Предавачи-руског-језика-из-Србије-на-стручном-усавршавању-у-Нижњем-Новгороду

Програм стручног усавршавања биће реализован од 4. до 11. априла у Нижњем Новгороду, а намењен је руској дијаспори – предавачима који изводе наставу руског језика и књижевности у иностранству. Програм је окупио преко 30 учесника из Абхазије, Азербејџана, Јерменије, Белорусије, Казахстана, Киргизије, Србије, Таџикистана, Узбекистана и Јужне Осетије. Програм је организовала Управа Нижегородске области уз подршку Министарства иностраних послова Русије и Россотрудничества.

„Када нам људи долазе из иностранства, пружа им се прилика не само да упознају нове технологије и приступе промовисању језика и настави у иностранству, већ и да спознају културу Русије и упознају се са њеним иновацијама. Поред тога, морам рећи да је Нижњи Новгород један од најлепших градова у Русији. Након одржаног програма, у разговору са наставницима руског језика, видимо колико су задовољни и захвални Русији на позиву. Наш задатак је да им помогнемо да усаврше своје вештине и да се у свом професионалном развоју подигну на виши ниво“,

рекао је заменик руководиоца Россотрудничества Павел Шевцов на свечаном отварању програма у Новгородском Кремљу. Предаваче који су допутовали у Русију такође су поздравили министар за међународне и међурегионалне односе Нижегородске области Олга Гусева, заменик министра просвете и науке Нижегородске области Љубов Широкова, ректор Нижњеновгородски државног универзитета ,,Николај Иванович Лобачевски“ Олег Трофимов, ректор Нижњеновгородског државног лингвистичког универзитета ,,Николај Александрович Доброљуб“ Жана Никонова, проректор за међународне активности Нижњеновгородског државног педагошког универзитета ,,Козма Мињин“ Лилија Јерушкина. За полазнике програма је припремљен богат садржај, који ће им, поред стручног усавршавања, помоћи у јачању везе са историјском домовином. Поред предавања о методикама наставе језика, биће одржане радионице, обиласци града, посете музејима и изложбама. Посебно се издваја посета музеју књижевности који се налази на породичном имању Александра Сергејевича Пушкина у селу Велико Болдино. Учешће у програму предавача руског језика као страног из Србије реализовано је уз подршку Руског дома у Београду.

Read More